bayrak

Yalova Dipsiz Göl

Yalova Dipsiz Göl

Yalovanın önemli turizm yeri olan Armutlu ilçemiz, aynı zamanda tarihi ve doğal güzelliği ile de dikkatleri...

Termal Kaplıcaları

Termal Kaplıcaları

Yalova İli’nde bulunan Yalova- Termal ve Armutlu Kaplıcaları Türkiye’nin 1. derece önemli ve öncelikli kaplıcalarındandır. Termal...

Yürüyen Köşk

Yürüyen Köşk

Atatürk bir gün çiftliğe gittiğinde, Köşkün hemen yanındaki Ulu Çınar ağacının dallarını kesmeye çalışan bir bahçıvan...

Sudüşen Şelalesi

Sudüşen Şelalesi

Termal İlçesi Üvezpınar Köyü’nden 8 km uzaklıkta bulunan Sudüşen Şelalesi ve çevresi doğa tutkunlarına muhteşem bir...

Erikli Çifte Şelale

Erikli Çifte Şelale

Çınarcık İlçesi Teşvikiye Beldesinden Delmece Yaylasına çıkılan yol üzerinde bulunmaktadır. Erikli Şelaleleri eşsiz doğa güzellikleri ile...

Delmece Yaylası

Delmece Yaylası

Yalova’nın en çok tanınan yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır....

Yalova Plajları

 

Yaz aylarında on binlerce yerli turisti ağırlayan Yalova’da denize girilebilen pek çok yer bulunmaktadır. Yalova Merkez’e en yakın konumdaki sahil, kolay ulaşım olanakları ile Bahçelievler’deki Akasya park plajıdır. Ancak dilerseniz şehrin batısına doğru kamplar bölgesinde Yalova tatil park ve kum plajlarını da ziyaret edebilirsiniz.

 

(Mesela Tigem Beach Club, Menderek kum plajı ve daha ilerde Harb iş, vs.) Zaman zaman kirlilik sınırları aşan Su ürünleri plajı yerine Araştırma arazisi önündeki Halk plajı Yalova merkezdeki diğer alternatiflerdir.

Çiftlikköy dolaylarında hoş bir kumsala sahip düzenlenmiş bir plaj olan Çiftlikköy halk plajından Başkent 3 sitesine değin, denize girme imkanı bulunmaktadır. Yalova hava üssüne doğru Aydınkent ve Ceylankent sahil sitelerinin düzenli plajları mevcuttur. Yalova Altınova’da ise Saralkent sahili temiz deniz suyu ile yüzme severlerin uğrak yerleri arasındadır.

Yalova Çınarcık merkeze en yakın konumda denize girilen yerler Taşliman mevkii taraflarındadır. Çakıl zeminli bir deniz ve sahilin bulunduğu halk plajlarında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Deveboynu mevkiine doğru bulunan tertemiz deniz suyu, aynı zamanda dalış meraklıları içinde de cazip bir ortam sunmaktadır. Ataköy mahallesi taraflarında Koruköy plajı diğer bir alternatiftir. Çınarcık Grand Al Harthy Otel yakınındaki Mojito Beach Club veya Taşlimandaki Çamlık Beach servis kalitesi ve DJ müziği arayanlara hizmet vermektedir.

Çınarcık’ın batısına doğru Üçreisler Özenler dolaylarında denize girilen yerler haricinde en çok ziyaret edilen Çınarcık plajları Yalı tarafında Kum plajlarıdır. Su kaydıraklarının bulunduğu Mawis tatil köyündeki Kumluk Maviş plajı, Cemos Beach Club veya Teşvikiye sahilini bunlara örnek olarak verebiliriz.

Daha batıda Esenköy taraflarında yeşil ve mavinin hoş bir ahenk oluşturduğu Kanarya Mevkii plajı yaz aylarında serinlemek isteyenler için ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Bu taraflarda yer alan Reis ve Özgür kadınlar plajı ve aile plajları ilginizi çekebilecek Çınarcık plajlarıdır.

esenkoy plaji

Yalova’nın önemli bir turizm merkezi konumundaki Armutlu’da sıcak yaz aylarında denize girilen pek çok yer bulunmaktadır.

Yalova Armutlu’da denize girilecek yerlerden en çok bilineni İhlas Armutlu Tatil köyü önündeki sahildir. Çakıl zeminli ve temiz bir denize sahip plaj, havuz yerine denizi tercih edenlerin uğrak yeri konumundadır. Bu bölgedeki denizi ve kumu ile bayanların beğendiği bir sahil durumundaki Armutlu kadınlar plajı ve Armutlu batı plajı diğer alternatiflerdir. Sakin ve huzurlu bir ortama rağmen çakıl taşları açısından zorlanabileceğiniz Armutlu plajı zaman zaman oldukça kalabalık olabilmektedir. Dereağzı sahili sakin ve huzurlu bir ortam arayanların tercih ettiği yerler arasındadır.

140520151038

Armutlu merkezin hemen güneyinde yat limanına doğru yer alan Mit kampı plajı yer yer kumsal şeklinde bir sahile sahiptir. Daha doğu istikametinde Yılandar Mevkiinde ve Fıstıklı köyü tarafları Yalova’da denize girmek isteyenlerin tercih ettikleri yerler arasındadır.

28062014381

logo yeni mini

e-yalova | Copyright © 2022 - yusufgokce.com tarafından tüm hakları saklıdır.